نشتی روغن گیربکس اتوماتیک 206

از کجا نشتی روغن گیربکس را تشخیص دهیم؟

Automatic gearbox oil leakage

دلایل نشتی روغن گیربکس اتوماتیک چیست؟

 

بهترین شیوه جهت رفع نشتی گیربکس اتوماتیک؟

نشتی روغن گیربکس206

هزینه رفع نشتی گیربکس اتوماتیک

 

اگر نشتی روغن در زیر درب  موتور(کاپوت) و سمت راننده باشد،نشانی از نشتی روغن گیربکس خودروی شماست.

در گیربکس اتوماتیک 206 محل هایی که امکان نشت روغن را به وجود می آورد به شرح زیر است؟

1-نشتی کاسه نمد پلوس بلند یا کوتاه

در صورت نشت روغن از کاسه نمد ها نیازی به پیاده سازی گیربکس نیست و این نشتی بصورت درجا و با هزینه ای بین 250تا 400هزار تومان بسته به نوع  و جنس کاسه نمدها قابل رفع است و زمان انجام کار با توجه به ترافیک کاری بین 40دقیقه تا 1ساعت متغیر است.

2-نشتی از اورینگ سنسورهای گیربکس اتوماتیک 206

در صورت نشتی از سنسورها،کلیه ی سنسورهای نصب شده بر روی گیربکس اتوماتیک 206 باز شده و تمامی اورینگ ها تعویض می شوند(عزیزان توجه داشته باشید که استفاده از چسب آب بندی،جهت آب بندی سنسور ها بسیار کار غیر اصولی است و تنها راه توصیه شده استفاده از اورینگ هایی از جنس وایتون است)هزینه انجام این کار که بصورت درجا بر روی خودرو و با قرار دادن خودرو بر روی جک بالابر امکان پذیر است بین 400تا 650هزار تومان است و تقریبا نزدیک به نصف روزی از شما  زمان خواهد گرفت.

3-نشتی از کاسه نمد توربین

یکی از مواردی که در صورت نشتی تنها با پائین آوردن گیربکس قابل حل است،نشتی از کاسه نمد توربین یا اویل پمپ گیربکس است.

در اینصورت شما برای رفع روغن ریزی نیاز به یک روز کاری زمان دارید تا با صرف هزینه ای نزدیک به 900هزار تومان گیربکس اتومبیل خود را رفع عیب کنید.

4-نشتی از واشر وسط پوسته

یکی از بد ترین حالات روغن ریزی،روغن ریزی از واشر های وسط پوسته می باشد.

در این حالت علاوه بر پائین آوردن گیربکس نیاز به دمونتاژ کامل گیربکس می باشد و با توجه به هزینه های سنگین قطعه(واشر وسط پوسته)که از جنس فلزی خاصی تهیه شده است هزینه ای بین 800هزار تومان تا 1.2میلیون تومان را به شما تحمیل می کند و زمان مورد نیاز برای انجام این کار نیز بین 1تا 2روز است.

5-نشتی از واشر کارتل

در صورت نشتی از واشر کارتل گیربکس،هزینه رفع روغن ریزی گیربکس بین 100هزار تومان تا 300هزار تومان می باشد و زمان انجام کار تقریبا 1 ساعت است.

 

**عزیزان رفع نشتی روغن گیربکس اتوماتیک در مجموعه ی بیمارستان خودرو با شش ماه ضمانت نامه کتبی قابل انجام است.و عزیزان جهت مراجعه می توانند از طریق سایتwww.carhospital.coو یا شماره تماس 09120727252 اقدام به نوبت گیری نمایید.**

مرکز فروش روغن گیربکس اتوماتیک

ستارخان،جنب آتشنشانی،خیابان نیرو

09120481581