روغن گیربکس اچ سی کراس

 روغن گیربکس اتومات اچ سی کراس

تعویض روغن گیربکس اچ سی کراس با دستگاه

گنجایش روغن گیربکس اچ سی کراس

گیربکس نصب شده بر روی خودروی اچ سی کراس(H30 CROSS)از تولیدات شرکت AISIN ژاپن می باشد این گیربکس شباهت بسیار زیادی به گیربکس نصب شده بر روی خودروی تویوتا یاریس دارد .حجم کامل روغن گیربکس اتوماتیک مورد استفاده در این خودرو ۵٫۶ لیتر می باشد.

کیلومتر تعویض روغن گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس با توجه به شرایط آب و هوایی و ترافیک های شهری بین ۵۰٫۰۰۰تا ۶۰٫۰۰۰کیلومتر است.که به دو شیوه دستی و اتوماتیک قابل تعویض است.

تعویض روغن گیربکس بصورت دستی

تعویض روغن گیربکس اچ سی کراس

در صورت تعویض روغن گیربکس به صورت دستی،تنها نیمی از روغن موجود در گیربکس تخلیه شده،و حدود ۳٫۶لیتر روغن مورد نیاز است و تقریبا حدود سه لیتر روغن در داخل گیربکس باقی می ماند که با روغن نو مخلوط می شود و به همین دلیل به هیچ عنوان این نوع شیوه تعویض روغن توصیه نمی شود.

حجم روغن گیربکس اتومات h30

شیوه دوم جهت تعویض روغن

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس با دستگاه

شیوه دوم تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه است،که در این نوع از تعویض روغن با استفاده از دستگاهی که عملکردی بسیار شبیه به دیالیز خون دارد در هنگام موتور روشن و با استفاده از دو عدد شلنگ متصل به گیربکس عمل تخلیه ی روغن قدیمی و تزریق روغن نو را انجام می دهد.

 

در این حالت از تعویض روغن،روغن موجود در گیربکس اتوماتیک بصورت کامل تخلیه می شود و در این حالت نیازمند ۷لیتر روغن گیربکس جهت انجام تعویض روغن با دستگاه می باشد.

 

سوالات خود را در رابطه با روغن گیربکس اتوماتیک دانگ فنگ اچ سی کراس،گنجایش روغن گیربکس اتوماتیک،زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ،بهترین نوع روغن گیربکس اتوماتیک،هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه و تعمیرات گیربکس اتوماتیک در قسمت نظرات در پایین صفحه درج نمایید.

 

اتوماتیک کار

مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس

ستارخان جنب آتشنشانی،خیابان نیرو،تعمیرگاه اتوماتیک کار

مهندس معصومی 09120727242

معتمد                    09120727252