تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان X50

 

سلام دوستان می خواهیم توی این مقاله به طور کامل ضعف های گیربکس اتوماتیک لیفانX50 رو بررسی کنیم تا اگر صاحب این خودرو هستید با عیوب احتمالی گیربکس لیفان ایکس50(لیفانX50)آشنا بشید و اگر هم قصد خرید این خودرو را دارید از هزینه های احتمالی که امکان داره برای گیربکس اتوماتیک لیفان X50 به وجود بیاد مطلع باشید.

.

گیربکس اتوماتیک نصب شده بر روی خودروی لیفانX50 از نوع گیربکس سی وی تی(CVT)است که دارای دو نسل A2 و A3 می باشد.

در گیربکس های CVT انتقال نیرو و حرکت توسط دو عدد فولی ورودی و خروجی و زنجیری که به زنجیر سی وی تی معروف است،انجام می گیرد.

.

اگر سرچ ساده ای در اینترنت در رابطه با خرابی گیربکس اتوماتیک لیفان X50 کرده باشید به اولین موضوعی که بر میخورید بریده شدن شفت در گیربکس اتوماتیک لیفان است.البته دو قطعه در گیربکس لیفان ایکس 50  وجود دارد که از نظر متریال و جنس قطعه ی تولیدی مشکل داشته و به طور ناگهانی بریده می شود،قطعه ی اول شفت ورودی گیربکس است که هم امکان بریده شدن شفت را دارد و هم امکان بیرون زدن خار صفحات را دارد که در هر دو صورت خودرو به سختی به جلو حرکت خواهد کرد(توجه داشته باشید در این حالت هنوز خودرو به جلو حرکت می کند ولی با گاز هرز).

قطعه ی بعدی فولی خروجی گیربکس لیفانX50 است که معمولا از قسمت مهره می برد و در نتیجه ی بریده شدن فولی دیگر خودرو به جلو و عقب حرکتی نخواهد داشت و گاها در دنده ی خلاص هم قفل می کند.

تعمیر فولی و شفت لیفانX50

هر دو قطعه ی شفت ورودی و فولی خروجی لیفان x50 بستگی به این که از چه ناحیه ای بریده شده باشد امکان تعمیر خواهد داشت.و حتما بعد از تعمیر باید ایراداتی که باعث بریده شدن هر کدام از این قطعات شده نیز رفع شود تا طول عمر قطعات و گیربکس بالا رود.

روشن شدن چراغ CVT در گیربکس لیفانX50

چراغ CVT پشت آمپر شبیه به چراغ چک موتور می باشد و به دلایل متفاوتی می تواند روشن شود،در واقع با ثبت هر خطایی در کامپیوتر گیربکس لیفان X50 چراغCVT روشن می شود و از طریق دستگاه دیاگ می توان متوجه ثبت خطاهای ECU شد و نسبت به رفع آن اقدام کرد.

بعضی از ایراداتی که باعث روشن شدن چراغCVT می شود را میتوان روی کار و بدون پیاده سازی گیربکس رفع کرد،از جمله ی این ایرادات می توان به خرابی سنسور دور ورودی و خروجی،خرابی سلکتور گیربکس لیفانX50 و خرابی ساعت یا شیربرقی های گیربکس اشاره کرد.

تمامی خدمات مربوط به گیربکس اتوماتیک لیفان X50در مجموعه ی بیمارستان خودرو با استفاده از لوازم فابریک و اصلاحی  با ارائه ی ضمانت نامه کتبی قابل انجام است.

09120727242

09120727252