تعمیرات گیربکس اتوماتیک خود را به ما بسپارید!

گیربکس اتوماتیک یکی از اجزای پیچیده و حیاتی در خودروهای مدرن است که وظیفه‌ی انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها را بر عهده دارد. با توجه به ساختار پیچیده و ظریف این قطعه، تعمیر آن نیز کاری تخصصی و حساس است که نیازمند دانش و مهارت کافی دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی مراحل کلی تعمیر گیربکس اتوماتیک، ابزار و تجهیزات مورد نیاز، نکات مهم و هزینه‌ی آن بپردازیم.

با ما داشتن گروه مجرب و کارآزموده در تعمیرات گیربکس اتوماتیک، این اطمینان را به شما خواهیم داد که از هر تعمیرکار دیگری بی نیاز خواهید شد و طول عمر گیربکس خود را تضمین میکنید!

درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

 • مشکل در تعویض دنده: اگر در تعویض دنده، به خصوص در دنده‌های معکوس، مشکل دارید، ممکن است گیربکس شما نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک داشته باشد.
 • لرزش یا تقه در گیربکس: لرزش یا تقه در گیربکس هنگام تعویض دنده یا شتاب‌گیری می‌تواند نشانه‌ای از خرابی گیربکس باشد.
 • نشت روغن: اگر نشتی روغن در اطراف گیربکس مشاهده کردید، باید فوراً آن را بررسی کنید.
 • بوی سوختگی: بوی سوختگی از گیربکس می‌تواند نشانه‌ای از گرم شدن بیش از حد یا خرابی گیربکس باشد.
 • روشن شدن چراغ چک موتور: روشن شدن چراغ چک موتور می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله مشکلات گیربکس باشد.

مشکل در تغییر دنده

اگر خودروی شما مشکل یا دشواری در تغییر دنده داشته باشد، احتمالاً با یک مشکل در سیستم انتقال نیروی خودرو روبرو هستید. مقدار کم یا نوع نادرست روغن گیربکس ممکن است دلیلی باشد که خودروی شما در تغییر دنده مشکل دارد. در صورتی که خودروی شما دچار این مشکب است نیاز است که مورد بررسی قرار گیرد و ممکن است نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک دارد.

بوی سوختنی

هرگاه بوی سوختنی از خودروی خود احساس کنید، باید فوراً به یک تعمیرگاه اتومبیل مراجعه کنید. این بو ممکن است نشان دهنده این باشد که گیربکس شما داغ شده است یا روغن گیربکس قدیمی و سوخته است.

صداهای عجیب و غریب هنگام در حالت N بودن

هرگونه صداهای عجیب و غریب از خودروی شما هنگامی که در حالت نوترال یا N قرار دارد، نشانه ای از وجود مشکل در گیربکس می‌باشد. اگر خوش شانس باشید، این صداها ممکن است نشان دهنده این است که خودروی شما نیاز به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک دارد که توسط یک حرفه‌ای تعویض و سرویس می‌شود.

از طرف دیگر، ممکن است بیانگر این باشد که خودروی شما نیاز به تعویض قطعات، تعمیر گیربکس اتوماتیک یا خدمات بیشتر توسط یک مکانیک اتومبیل حرفه‌ای دارد.

سر خوردن دنده‌ها

نه تنها وحشتناک و هشدار دهنده است که دنده‌های شما به طور اتفاقی سر بخورند  در حین رانندگی، بلکه این وضعیت نیز خطرناک است زیرا هیچ وقت توصیه نمی‌شود با گیربکسی که سر میخورد رانندگی کنید. هنگامی که موتور در هنگام تغییر دنده گرم می‌شود، می‌دانید که گیربکس شما سر میخورد. این اغلب با احساس حرکت دادن موتور در هنگام تغییر دنده، مقایسه می‌شود، مانند اینکه شما روی یخ رانندگی می‌کنید و هیچ چسبندگی ظاهری در جاده نیست.

بعضی از علائم دیگر سر خوردن دنده‌ها شامل تاخیر در شتاب، صداهای عجیب و غریب و پاسخ سخت کلی به زمانی که شما تلاش می‌کنید تا دنده تغییر دهید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک

نشتی روغن گیربکس

نشتی روغن گیربکس یکی از رایج ترین مشکلات گیربکس برای شناسایی است. اگر توجه کنید که یک مایع قرمز و شیرین بو زیر خودروی خود در گاراژ یا پارکینگ می‌بینید، به مکانیک خود اطلاع دهید که باید سطح روغن گیربکس را بررسی کند و در صورت نیاز اقدام به تعمیر گیربکس اتوماتیک نماید.

چراغ چک موتور

روشن بودن چراغ چک موتور روی پنل  خودروی شما می‌تواند نشان دهنده انواع مسائل اتومبیلی باشد. مسائل کوچک و اما جدی. اما مطمئن شوید که یک تکنسین  نگاهی می‌اندازد در صورتی که منبع مشکل ضروری باشد.

لرزش

در اتومبیل‌ های با گیربکس اتوماتیک، هر نوع لرزشی که در هنگام تغییر دنده رخ می‌دهد، اغلب نشانه ای از این است که گیربکس شما مشکل دارد. وقتی این اتفاق می‌افتد، مهم است که خودروی خود را به زودی توسط یک حرفه‌ای بررسی کنید و اقدام به تعمیر گیربکس اتوماتیک نمایید.

صداهای عجیب و غریب

زنگ زدن یا صداهای سوت زن و غیره – هیچ‌کدام از این صداها صدای خوبی برای شنیدن در خودروی شما نیستند. هر چند دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد صداهای عجیب و غریب شود، اما باید توسط یک مکانیک حرفه‌ای مورد بررسی قرار گیرند.

عدم پاسخ به تغییر دنده

اگر خودروی شما به تغییر دنده واکنش نشان ندهد هنگام تلاش برای تغییر دنده، به ویژه از حالت پارک به حالت درایو، احتمالاً ناشی از یک مشکل در گیربکس شماست و نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک دارد.

گیربکس اتوماتیک خودرو شما به مشکل خورده است؟

برخی از ایرادات زیر به دلیل کمبود روغن گیربکس اتوماتیک باشد اما به صورت کلی مراقب علائم زیر باشید. همچنین در صورت نیاز به تعمیر تنها کافیست با ما تماس بگیرید. 

علائم خودروی نیازمند تعمیر گیربکس اتوماتیک
خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک

علائمی که نشان میدهند خودروی شما نیاز به بازدید و یا تعمیر گیربکس اتوماتیک دارد

زمانی که گیربکس خودروی شما دچار اشکال میشود، برخی علائم را از خود نشان میدهد، در ادامه به برخی از این علائم پرداخته ایم که در صورت مشاهده باید هرچه سریع تر برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خود اقدام نمایید.

چرا چراغ چک موتور روشن است؟

اگر رایانه خودروی شما مشکل گیربکس را تشخیص دهد، ممکن است چراغ هشدار موتور چک در داشبورد روشن شود.

تاخیر در دنده دادن نشانه چیست؟

ممکن است گاها در حین گاز دادن متوجه شوید گیربکس کند عمل کند. برای رفع ابن مشکل تنها کافیست آرام تر پدال گاز را بفشارید.

چرا روغن گیربکس از زیر خودرو نشت می کند؟

روغن گیربکس یک مایع شفاف است که به رنگ قرمز روشن یا تیره موجود میباشد. در صورتی که نشتی روغن گیربکس را شاهد بودید...

تعمیرات گیربکس اتوماتیک خودرو های کروک

تعمیرات گیربکس اتوماتیک انواع خودرو های کروک

بوی سوختگی

بوی سوختگی در خودرو ممکن است نشانگر ایجاد اخلال در عملکرد گیربکس اتوماتیک باشد

لرزش در هنگام تعویض دنده

لرزش در هنگام تعویض دنده یکی دیگر از نشانه هاییست که خودرو شما نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک دارد.

کاربران در مورد ما چه می گویند؟

دیدگاه مشتریان ما

نظرات مشتریان یکی از قابل اعتماد ترین مراجع برای ارزیابی یک کسب و کار به شمار میرود. در ادامه به بررسی نظرات برخی از مشتریان در رابطه با تعمیر گیربکس اتوماتیک در مجموعه اتوماتیک کار خواهیم پرداخت.

تاریخچه‌ی گیربکس اتوماتیک

در اوایل قرن بیستم، تلاش‌هایی برای ساخت گیربکس اتوماتیک برای خودروها صورت گرفت، اما این گیربکس‌ها غیرقابل اعتماد یا به طور کامل خودکار نبودند. اولین گیربکس اتوماتیک تولیدی انبوه، گیربکس Hydra-Matic شرکت جنرال موتورز بود که در سال ۱۹۳۹ معرفی شد.

در ادامه، گیربکس‌های هیدرولیکی به طراحی غالب تبدیل شدند و در اواخر دهه ۱۹۴۰ مبدل گشتاور به آنها اضافه شد. تعداد دنده‌ها در گیربکس‌های اتوماتیک با گذشت زمان افزایش یافته و در حال حاضر گیربکس‌های 10 سرعته نیز موجود هستند.

نقش فزاینده الکترونیک

کنترل‌های الکترونیکی به طور فزاینده‌ای در مدیریت گیربکس‌های اتوماتیک اهمیت پیدا کرده‌اند. این کنترل‌ها جایگزین روش‌های کنترل مکانیکی مانند شیرهای فنری در بدنه شیر شدند.

بیشتر سیستم‌ها از سلونوئیدهایی استفاده می‌کنند که توسط واحد کنترل موتور یا واحد کنترل گیربکس جداگانه کنترل می‌شوند. این امر امکان کنترل دقیق‌تر نقاط تعویض دنده، کیفیت تعویض دنده، زمان تعویض دنده کوتاه‌تر و کنترل دستی را فراهم می‌کند.

نقاط عطف مهم

 • ۱۹۰۴: اولین گیربکس اتوماتیک دو سرعته توسط هنري استورتیونت اختراع شد.
 • ۱۹۳۲: اولین گیربکس اتوماتیک هیدرولیکی توسط دو مهندس برزیلی، ژوزه براز آراریپه و فرناندو لئلی لموس توسعه یافت.
 • ۱۹۳۹: گیربکس Hydra-Matic شرکت جنرال موتورز اولین گیربکس اتوماتیک تولیدی انبوه شد.
 • ۱۹۴۸: گیربکس Buick Dynaflow اولین گیربکس اتوماتیک بود که از مبدل گشتاور به جای کوپلینگ سیال استفاده می‌کرد.
 • ۱۹۵۰: گیربکس Chevrolet Powerglide اولین گیربکس اتوماتیک دو سرعته با مبدل گشتاور بود.
 • ۱۹۶۴: گیربکس Turbo Hydramatic شرکت جنرال موتورز اولین گیربکس اتوماتیک سه سرعته با مبدل گشتاور بود.
 • ۱۹۸۰: گیربکس‌های اتوماتیک چهار سرعته رایج شدند.
 • ۱۹۹۱: گیربکس ZF 5HP18 اولین گیربکس اتوماتیک پنج سرعته بود.
 • ۲۰۰۲: گیربکس ZF 6HP26 اولین گیربکس اتوماتیک شش سرعته بود.
 • ۲۰۰۳: گیربکس Mercedes-Benz 7G-Tronic اولین گیربکس اتوماتیک هفت سرعته بود.
 • ۲۰۰۷: گیربکس Toyota AA80E اولین گیربکس اتوماتیک هشت سرعته بود.
 • ۲۰۱۳: گیربکس ZF 9HP اولین گیربکس اتوماتیک نُه سرعته بود.
 • ۲۰۱۷: گیربکس Toyota Direct Shift-10A اولین گیربکس اتوماتیک ده سرعته بود.

 

تأثیر بر صنعت خودرو

گیربکس‌های اتوماتیک به طور قابل توجهی بر صنعت خودرو تأثیر گذاشته‌اند. آنها رانندگی را آسان‌تر و راحت‌تر کرده‌اند و به محبوبیت خودروها در بین طیف گسترده‌تری از رانندگان کمک کرده‌اند.

گیربکس‌های اتوماتیک همچنین به بهبود کارایی سوخت و کاهش آلایندگی کمک کرده‌اند. با ادامه پیشرفت فناوری گیربکس‌های اتوماتیک، احتمالاً نقش مهمی در آینده صنعت خودرو ایفا خواهند کرد.

نکات تمایز ما نسبت به رقبا

تنها کافیست خدمات اتوماتیک کار را یکبار تجربه نمایید تا از خدمات شگفت زده شوید!

تعمیرات باکیفیت

تعمیر گیربکس اتوماتیک در اتوماتیک کار با بهره گیری از کارشناسان خبره صورت میپذیرد و متریال مورد استفاده از بهترین برند های موجود در کشور هستند.

تحویل سریع خودرو

شما نیازی برای صبر کردن طولانی ندارید! چرا که همیشه خودرو ها در کوتاه ترین زمان ممکن عیب یابی و تعمیر میشوند

تضمین کیفیت

6 ماه ضمانت کتبی تعمیر گیربکس اتوماتیک چاشنی کار ماست! تا خیال شما رو از بابت عملکرد گیربکس راحت کنه!

پشتیبانی واقعی

درصورت هرگونه ایراد گیربکس در مدت زمان تعیین شده، در رابطه با هرگونه اختلالی که مشکل از بخش تعمیرات تشخیص داده شود مسئولیم

تیم مجرب و کار آزموده

تمامی تعمیر کارام اتوماتیک کار بار ها خودرو های مشابه خودروی شما را تعمیر نموده اند پس بدون هیچ نگرانی خودروی خود را به ما بسپارید

کیفیت بالای قطعات

به شما این اطمینان داده میشود که تمامی قطعات مصرفی و یا تعویضی خودروی شما نمونه اصلی بوده و از نظر عملکرد شما را با مشکل مواجه نخواهند کرد.

سوالات متداول تعمیر گیربکس اتوماتیک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بسته به نوع و مدل خودرو، میزان آسیب و نوع تعمیر مورد نیاز متفاوت است. برای برآورد دقیق‌تر، مشاوره با کارشناسان اتوماتیک کار توصیه میگردد
زمان مورد نیاز برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به میزان خرابی و پیچیدگی تعمیرات بستگی دارد. در حالت معمول، این فرآیند ممکن است از چند روز تا چند هفته طول بکشد.
برای جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک، موارد زیر را رعایت کنید: تعویض منظم روغن گیربکس بر اساس توصیه سازنده خودرو اجتناب از رانندگی در شرایط سخت و داغ بررسی دوره‌ای و نگهداری منظم خودرو توجه به علائم اولیه مشکلات گیربکس و اقدام به موقع برای تعمیر
با توجه به کیفیت تعمیر و نگهداری مناسب، گیربکس اتوماتیک بعد از تعمیر می‌تواند برای مدت طولانی (چند سال) به خوبی کار کند. رعایت توصیه‌های نگهداری و سرویس‌های منظم تاثیر زیادی در طول عمر گیربکس دارد.
اتوماتیک کار مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک در تهران
سبد خرید