رنگ روغن گیربکس اتوماتیک

عیب یابی گیربکس اتوماتیک با توجه به رنگ و بوی روغن گیربکس

یک گیربکس اتوماتیک نیاز به مقدار معینی از روغن برای کار کردن دارد، و اگر این میزان خیلی کم باشد، باعث حوادث فاجعه‌آمیزی خواهد شد. روغن گیربکس اتوماتیک|اتوماتیک کارمشکلاتی که سطح روغن پایین می‌تواند به وجود آورد عبارتند از: لغزش، تکان، مشکلات تغییر دنده، گرم شدن بیش از حد، و در مجموع از کار افتادگی. با بررسی روغن گیربکس می‌توانید مشاهده کنید که آیا سطح روغن پایین است یا نه، که انجام این‌کار با استفاده از یک نوار میله‌ی ژرفاسنج بسیار ساده است. اگر سطح روغن پایین باشد، راه‌حل آن این است که مقدار بیشتری از روغن گیربکس اتوماتیک پیشنهاد شده به آن اضافه کنیم. اما سطح روغن پایین می‌تواند نشانه‌ی نشتی در گیربکس هم باشد، که یکی از علائم مشکلات گیربکس اتوماتیک در فهرست ما می‌باشد.

رنگ روغن گیربکس اتوماتیک

روغن گیربگس اتوماتیک در 90درصد مواقع به رنگ آلبالویی رنگ می باشد به غیر از روغن گیربکس های cvtو روغن گیربکس 206اتوماتیک و برخی از مدل های bmw.

(( تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 ))

یکی از نشانه های سالم بودن گیربکس اتوماتیک شفافیت و تغیر رنگ ندادن روغن گیربکس می باشد.در صورتی که رنگ روغن گیربکس اتوماتیک به رنگ قهوه ای یا سیاه درآید نشانه ای از سوختن صفحات و سوختن لنت صفحات و پلیت های داخل گیربکس در نتیجه سوختن گیربکس می باشد که موجب کاهش شتاب خودرو و حتی عدم  حرکت خودرو در دماهای بالای موتور می شود.

روغن مناسب گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک از روغن گیربکس (یا ATF) برای به کار انداختن کلاج و تسمه‌های مورد نیاز برای تغییر دنده استفاده می‌کند، نه برای خنک‌سازی و روان کردن بسیاری از قطعات گیربکس. اما روغن گیربکس برای همیشه دوام ندارد، برای همین بررسی روغن گیربکس خودرو حداقل یک بار در ماه بسیار مهم است. بررسی روغن گیربکس می‌تواند چیزهای زیادی در خصوص شرایط گیربکس نشان بدهد و هم‌چنین می‌توانید بفهمید که آیا نیاز به تعویض دارد یا نه.

هنگامی که روغن کثیف یا سوخته باشد،‌ نیاز به تعویض دارد. روغن جدید گیربکس مایل به صورتی شفاف است، در حالی‌که روغن فرسوده به رنگ قهوه‌ای تیره و یا سیاه است (اغلب با ذراتی از آلودگی، فلزات، یا گرد و خاک). هم‌چنین  حواس‌تان باشد که بوی روغن را هم بررسی کنید، زیرا روغنی که بوی سوخته می‌دهد، یک پرچم قرمز برای وجود مشکلات است.

ما در مجموعه بیمارستان خودرو با توجه به سالها کسب تجربه در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک و آشنایی کامل با گیربکس های مختلف نصب شده بر روی خودروها و مطالعه دقیق کاتالوگ های مربوط به هر گیربکس از کمپانی های مختلف،اقدام به انجام تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه با توجه به حجم واقعی روغن گیربکس و نوع روغن توصیه شرکت سازنده گیربکس نموده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس091204810581تماس حاصل نمایید.

 

اتوماتیک کار

مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک

ستارخان جنب برق آلستوم خیابان نیرو

مهندس معصومی 091204810581

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتوماتیک کار مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک در تهران
سبد خرید